KONST / Litografier / Färglitografi 7437018
*
nr 743 7018
Corneille
(1922-2010), Belgien
Färglitografi , Corneille (1922-2010), -86, Apa, 187/200, motivets mått: 33 x 30
Corneile van Beverloo, Corneille, född 1922 i Liége, död 2010, belgisk målare, grafiker, keramiker och skulptör.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 17:15:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/2 10:06:33
1
1.200 kr
20/2 17:35:44
2
800 kr
27/2 15:27:22
1
1.300 kr
27/2 16:45:30
3
1.200 kr
27/2 17:10:19
3
Vinnande bud
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Corneille
Corneile van Beverloo, Corneille, född 1922 i Liége, död 2010, belgisk målare, grafiker, keramiker och skulptör.
Läs mer om Corneille
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: apa belgien belgisk belgiska belgiskt corneille europa europeisk färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Corneille
Corneile van Beverloo, Corneille, född 1922 i Liége, död 2010, belgisk målare, grafiker, keramiker och skulptör.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Corneille
nr 743 7018
Corneille
(1922-2010), Belgien
Färglitografi , Corneille (1922-2010), -86, Apa, 187/200, motivets mått: 33 x 30
Corneile van Beverloo, Corneille, född 1922 i Liége, död 2010, belgisk målare, grafiker, keramiker och skulptör.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 1.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/2 10:06:33 | 1 | 1.200 kr |
| 20/2 17:35:44 | 2 | 800 kr |
| 27/2 15:27:22 | 1 | 1.300 kr |
| 27/2 16:45:30 | 3 | 1.200 kr |
| 27/2 17:10:19 | 3 | Vinnande bud |
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Corneille
Corneile van Beverloo, Corneille, född 1922 i Liége, död 2010, belgisk mÃ¥lare, grafiker, keramiker och skulptör.Läs mer om Corneille
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: apa belgien belgisk belgiska belgiskt corneille europa europeisk färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43 -
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



